viber image

День вишиванки на радіо «Терра»

Щорічно в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях в період VIII ст. до н. е. — IV ст. н. е.

День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

Ідея свята зародилася в Чернівцях. У 2006 році про «Всесвітній день вишиванки» задумалася студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

За словами дівчини, поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка її однокурсника, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів.

Дівчина запропонувала однокурсникам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх наділи кілька десятків студентів і викладачів факультету. Однак їх незабаром підтримали колеги в інших вузах, а також школах, дитсадках та інших установах. У 2010-му свято відзначали, крім Чернівців, ще й в Запоріжжі, Львові, Сімферополі, Рівному. Дуже скоро свято стало поширюватися далі в Україні, а пізніше і в інших країнах серед української діаспори

Основна мета заходу — збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді і населення України в цілому. При цьому саме свято не передбачає якихось обов’язкових заходів, крім одягання вишиванки.

Дехто вважає, що якщо в цей день людина одягає вишиванку на роботу, в школу або університет, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість.

Зараз вишиванка є популярним елементом у світовій моді. Елементи традиційної української вишивки використовують в своїх колекціях багато модних домів.

Співробітники радіо «Терра» із радістю долучилися до Дня вишиванки!

viber image

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Структура власності

Back to Top