d80_96daa09652f2cccadb665d0c54956084aba1831ce36ca00626pimgpsh_fullsize_distr

Готуємося до Великодня разом із «Терра»!

Трохи більше тижня залишається до найсвітлішого свята в році — Пасхи. Радіо «Терра» підготувало цікаві факти, що стосуються Світлого Христового Воскресіння.

 Назва свята

Слово «Пасха» прийшло до нас із давньогрецької мови. У його основі лежить давньоєврейське слово «песах». Однак, деякі дослідники вважають, що назва свята ніяк не пов’язане з іудеями. Вони пояснюють це наявністю у давньогрецькій мові дієслова pa / sxw (Великдень), яке розшифровується як «страждати».

shutterstock_648139426

 Дата Великодня

Відповідно до існуючої традиції, Великдень у православних прийнято святкувати у першу неділю після весняного повного місяця. При цьому, у 45% випадків католицький Великдень святкується на тиждень раніше православного.

 Традиція фарбувати яйця на Великдень

Згідно з однією із легенд, традиція фарбувати яйця на Великдень пов’язана з ім’ям імператора Марка Аврелія. У день, коли він народився, одна з курок знесла яйце, позначене червоними крапками. Це було витлумачено як народження нового імператора. А з 224 року у римлян з’явилася традиція надсилати один одному в якості привітання пофарбовані яйця.

pashalnye-yaytsa-2018

Великодня паска

Паска — незамінний атрибут Великодня, історія якої бере свій початок із язичницьких часів. У багатьох народів існував звичай пекти навесні хліб і приносити його в дар землі. Таким чином, наші предки дякували богам родючості за урожай.

1170500

Символ католицької Пасхи

Одним із головних символів католицького Великодня вважається кролик. У багатьох європейських країнах діти вірять, що саме Великодній Кролик приносить у будинок солодкі гостинці та яйця.

10

Добрі справи

У великодні дні прийнято не тільки дарувати подарунки, а й займатися благодійністю. Особлива увага з давніх часів приділялося сиротам і людям похилого віку.

Великодні ярмарки

Задовго до святкування Великодня у багатьох містах відкриваються святкові ярмарки. Традиційно тут можна придбати не тільки смачні частування, а й товари, зроблені народними умільцями.

Пасхальна гра

У США існує цікава великодня гра — катання яєць по похилому газону. Наймасовіше змагання протягом багатьох років проходить на території Білого дому за участю президентської родини.

tr3

 

 Глиняні горщики

Незвичайна великодня традиція існує у Болгарії. Тут прийнято скидати з вікон глиняні горщики. Таким чином, жителі країни святкують перемогу добра над злом. При цьому кожен перехожий може взяти черепок від розбитого горщика на щастя.

Найбільша українська писанка

Українська писанка – це яйце, розписане за специфічною технологією воском і забарвлене природними барвниками. Найбільша писанка встановлена ​​в Канаді – це пам’ятник канадської кінної поліції. За задумом авторів пам’ятника, воно символізує життя, успіх і захист. 10-метрова «Писанка» – це величезна мозаїка з 524 зірок і 1108 рівносторонніх трикутників. Вона має 3512 зовнішніх граней і 177 внутрішніх розпірок і складається з 6978 деталей.

182_24

1 Comment

 1. Леночка Сыроид -  22.06.2018 - 14:24

  Добрый день Террочка!!!
  передаю привет моей любимой доченьке Кристиночке, я люблю тебя мой прекрасный цветочек моя принцесса
  скучаю по тебе
  поставте пожалуйста песенку «Королева ночи»
  спасибо

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Структура власності

Back to Top