24796317_949338411880647_5814032167102999026_n

Кожен може впливати на ситуацію у місті — Сергій Коба

7 грудня в Україні відзначається день працівників місцевого самоврядування. Цього дня ми спілкувалися в прямому ефірі з секретарем міської ради Сергієм Кобою.

Якими досягненнями можуть пишатися представники лозівського самоврядування? Що б ви хотіли відзначити особливо?

Головне, що нам вдалося, — утримати ситуацію у місті під контролем. Всі наші мережі, споруди, будівлі дійшли до критичного стану. Наприклад, коли почали ремонтувати колектор по вулиці Привокзальній, там взагалі не виявилося труби. Тобто стоки з міста йдуть не по трубам – вони згнили, а просто по тим шахтам, які залишилися.

Те, що радує — місто покращується. Воно стає красивішим, зеленішим. Пізніше я розповім, що нам ще вдалося зробити.

Яким чином лозівчани підтримують ініціативи представників лозівського самоврядування? Як вони співпрацюють з міською владою?

Що мене радує особливо — за останній рік наші мешканці більш активно підтримують і правопорядок, і наші ініціативи. Останній приклад: небайдужі лозівчани затримали людину, яка крала ялівець на проспекті Перемоги. Була проведена робота, висаджені деревця, красиво, проте знайшлась людина, яка хотіла собі додому забрати саджанці. Завдяки громадянам, які це побачили, затримали крадія, викликали поліцію, нам вдалося врятувати зелені насадження. А правопорушник відроблятиме на благо міста свої 250 годин.

Також я бачу, що багато лозівчан звертаються до органів правопорядку з заявами про те, що ведеться нелегальна торгівля в деяких місцях. До нас надходить багато пропозицій про те, як покращити місто; повідомлень, де стихійні звалища утворюються. Ми на них стараємося оперативно реагувати, тому що раз людина проявила активність, її потрібно у цьому підтримати. Люди мають бачити, що є зворотній зв’язок і що вони можуть впливати на ситуацію.

Як в цьому плані соц. мережі допомагають?

І міський голова, і я особисто моніторимо соціальні мережі, дивимось, що відбувається, що нам пишуть люди, читаємо критичні зауваження. Ми за це дуже вдячні, хоча соц. мережі мають певні перегиби. Стараємося оперативно реагувати. Єдине прохання — коли пишете якісь зауваження, більш конкретно вказуйте дільницю і місце, щоб було зрозуміло, де це і що це, щоб можна було одразу дати команду відповідним службам.

Конкурс зі збиранням чеків, який нещодавно був, як підтримали? Скільки людей брали участь? Чи взагалі зацікавила суспільство така ідея місцевої влади?

Конкурс викликав неоднозначну реакцію, був шквал негативних коментарів. Проте ми моніторили їх, і виявилося, що до цього мали відношення люди, які займаються торгівлею. Але коли ми проводили свої, у тому числі і депутатські, перевірки, виявилося, що більш ніж половина людей, які торгують підакцизними товарами, не пробивають чеки.

З кожної неврахованої пачки цигарок та пляшки пива місто втрачає близько 1 грн. Якщо порахувати, якби всі платили як потрібно, ми могли б у місті встановлювати по 3 дитячі майданчики тільки на ці гроші.

Місто втрачає суттєві кошти, тому і з’явилася така ініціатива, щоб громадяни, які хочуть, щоб благоустрій у їхніх дворах покращувався, також нам допомагали. Щоб не тільки депутати це перевіряли, хоча підкреслю, що вони не отримують заробітну плату за свою роботу, а працюють на громадських засадах і також хочуть, щоб у місті стало краще.

Спочатку у нас було 3 заявки, і ми вирішили, що цих найактивніших людей потрібно заохотити. Вони всі були премійовані. Переможці отримали 25 000 грн на благоустрій свого будинку, а два інших учасника — маленькі дитячі майданчики, це гойдалка і карусель.

Зараз уже заявок буде набагато більше. У мене є інформація, що люди почали активніше вимагати чеки, і вже є певна конкуренція між учасниками. Я думаю, що це добре. Ми зробимо аналіз по збільшенню надходжень до нашого бюджету від цієї акції. Якщо збільшення будуть суттєвими, ми збільшимо призовий фонд.

Якраз про це і хотів запитати. Чи плануєте далі таким же чином залучати лозівчан до співпраці?

Ми всі живемо в одному місті. Якщо ми хочемо, щоб у ньому жилося краще, то повинні один одному допомагати. Не викидати сміття деінде, слідкувати за сплатою податків. Я впевнений, якщо ми хоча б на 10-20% покращимо цей взаємозв’язок, зміни одразу стануть помітними, і всі зрозуміють, що у Лозовій стає краще.

Як відомо, робити щось простіше та ефективніше разом. Це стосується не лише людей всередині громади, а й співпраці різних громад. Чи співпрацюють представники лозівського самоврядування з представниками інших громад? Чи обмінюються досвідом?

Звичайно. На з’їздах асоціацій міст України ми спілкуємося з нашими колегами, обмінюємося досвідом. Це стосується і громадських організацій з-за кордону. Цього року завдяки такій співпраці місто залучило близько 30 млн. грн. Це і капітальний ремонт школи №10 за допомогою німецького фонду Giz, і ремонт центру «Жемчужинки», де діти з обмеженими можливостями отримують таку важливу для них допомогу, і це полегшує життя їхнім батькам. Таких комплексів в Україні дуже мало. Наше місто може пишатися таким центром.

Ви збиралися розповісти про дії представників лозівського самоврядування. Розкажіть, будь ласка, про позитивні зміни, тому що за буденністю і, можливо, власними проблемами інколи не помічаєш зрушень на краще у місті, проте ж вони є.

Влітку одного разу об’їжджали с міським головою Лозову. Я звернув увагу на те, що наше місто схоже на великий будівельний майданчик. На кожному мікрорайоні у нас постійно велись якісь роботи. Біля торгівельного центру облаштований новий майданчик, зроблено огорожу. Поряд, у депутатському сквері, встановлено книжкову арку з табло і безкоштовним Wi-Fi, така зона відпочинку.

На проспекті Перемоги замінено водогін, який знаходився у жахливому стані, прокладено тротуарну плитку. Поряд висаджено ялівець, це зовсім змінило вигляд нашого міста. Розпочата грандіозна реконструкція Палацу культури, вже завершується викладання плитки, зроблено фасад.

В парку Перемоги зроблений спортивний майданчик, вже його закінчено, розпочинаються роботи по облаштуванню підходів. Розпочата реконструкція самого парку, вже робиться проектна документація, будуть встановлені стаціонарні атракціони, вже закуплено канатне містечко, щоб діти могли між дерев лазити, розвиватися. Відремонтовані дороги на п’ятому мікрорайоні, на проспекті Перемоги.

В центрі міста також було зроблено багато. Зараз ремонтується колектор. Дуже багато робіт, які проводяться, не видно, але вони важливі для міста. Витрачаються великі кошти, але це робити потрібно.

Встановлено спортивний майданчик біля школи №8. Ми повертаємось обличчям до Авилівки. Підсипано вулицю Чехова, це не капітальний ремонт, звичайно, але вже дітям в школу легше ходити.

Багато коштів було витрачено на освіту і медицину. Зараз перераховувати все — це буде дуже довго. Якщо хтось їздить провідувати своїх родичів, можливо, сам потрапив в нашу районну лікарню, подивіться на скверик — і ви побачите, що життя таки міняється на краще.

Ви згадали про книжкову арку. Ми розмовляли про співпрацю лозівчан з владою. Наскільки я знаю, звичайний житель міста був ініціатором її створення?

Так, це були дві молоді людини, які прийшли до міського голови. Вони побачили схожий об’єкт у Дніпрі. Ідея голові сподобалася, ми провели мізковий штурм, доповнили арку Wi-Fi, табло, накриттям, щоб було зручніше. Пошукали спонсорів — і бачите, ідею нам вдалося реалізувати. Зараз об’єкт прикрашає наше місто.

Тобто, за цим прикладом, можна сказати, що будь-яка свідома людина, мешканець нашого міста, який хоче його якось змінити на краще, який десь щось підгляне, десь щось побачить — і зі своєю ідеєю прийде до місцевої влади, до міського голови, можна сподіватися на реалізацію своєї ідеї? Є діалог?

Міський голова завжди підтримує починання, особливо молодих людей, тому що ми вважаємо, що молодь — наше майбутнє. Ми прийняли декілька програм, щоб утримати молодих спеціалістів. Одна з них — місто надає кошти на навчання студентів-медиків, щоб вони поверталися в Лозову, надавали кваліфіковану медичну допомогу.

З одного боку, ми допомагаємо дітям, у яких немає коштів на навчання, та забезпечуємо їх першим робочим місцем, а з іншого боку наші громадяни можуть отримувати якісну медичну допомогу. Таких програм у нас дуже багато, але саме така була вперше. Ми їх будемо розвивати і надалі.

Навіть коли все гаразд, завжди є куди рости. Що б ви покращили, змінили в роботі лозівського самоврядування?

Ситуація зараз трошки сумна. Одним оком підглядаючи у матеріали наступної сесії, де прийматиметься бюджет на наступний рік, можу сказати, що нажаль, він для нас не буде радісним.

Але в будь-якому випадку ми плануємо продовжити роботу з благоустрою нашого міста. Ми будемо знаходити на це кошти, мобілізуватимемо внутрішній ресурс, як ми робили цього року. Я думаю, що в ті роботи, які нами були розпочаті, продовжуватимуться. Це і парк Перемоги, і Палац культури, і наші дороги, і тротуари.

І останнє питання особисто для вас. З огляду на ваш досвід управлінця, якими якостями має володіти людина, яка прагне реалізувати себе у сфері місцевого самоврядування, управлінням містом, громадою?

Головне — ця людина має любити те місто, де живе. Бути чесною і дуже-дуже терплячою. У нас самоврядування отримує багато критики і мало вдячності. Багато людей вважають, що ми взагалі не потрібні. Це як не потрібен лікар, коли в тебе нічого не болить. Але, насправді, ситуація трошки інша, тому якщо людина хоче тут працювати, вона має бути ідейною.

Дякуємо за змістовний діалог і ще раз вітаємо вас зі святом!

Дякую. Вітаю всіх колег зі святом, бажаю здоров’я, наснаги, всього найкращого. Хочу подякувати небайдужим лозівчанам, які мають громадянську позицію. Обіцяю, що ми враховуватимемо ваші зауваження і старатимемося робити наше місто щодня ще кращим.

Провів інтерв’ю Євген Осипенко

Підготувала Світлана Кузнєцова

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Структура власності

Back to Top